ARCHIWUM

DZIEŃ DZIECKA 2021, NIESPODZIANKA
Nasi najmłodsi wychowankowie ciekawie spędzili czwartkowy poranek.
ZAKOŃCZENIE ROKU GRUP: WIEWIÓRKI, PRZYJACIELE KUBUSIA PUCHATKA ORAZ MĄDRE SOWY
DZIEŃ DZIECKA 2020
RUMIA OCZAMI DZIECI
W środę, 13.02.2020 odwiedził nas chór Rumianie.
Właśnie zakończył się tydzień uroczystych bali z Babciami i Dziadkami.
W piątek dzieci z grupy ,, Wiewiórki'' zaprezentowały swoim młodszym kolegom fantastyczne przedstawienie dotyczące bezpieczeństwa na drodze.
19.12 odbyło się wręczenie nagród za wykonanie Szopek Bożonarodzeniowych.
Ho ho ho! Dzisiaj tradycyjnie w Naszym przedszkolu odbyły się Mikołajki. Około godziny 10:00 odwiedził Nas Św. Mikołaj, który przywitał wszystkie dzieci na wspólnym spotkaniu. Następnie odwiedził każdą grupę, porozmawiał z wychowankami, a na koniec wręczył prezenty. To był istny czerwony szał, którego dzieci długo nie zapomną. Dziękujemy Św. Mikołaju i zapraszamy za rok!
Przedszkolaki udały się na sprzątanie świata. Dzielnie wynajdywały śmieci i wrzucały je do specjalnych worków na nieczystości. Dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem i troską o własne środowisko.
20 września dzieci z grupy ,,Przyjaciele Kubusia Puchatka" oraz ,,Wiewiórki'' udały się do parku by celebrować Dzień Przedszkolaka. Dzieci odśpiewały wcześniej przygotowane piosenki oraz wypuściły kolorowe balony w niebo.
Dziękujemy za obecność na naszym festynie rodzinnym
W zeszłym tygodniu grupa starszaków wybrała się na wycieczkę do Szkoły Podstawowej nr 9 w Rumi. ,,Wiewiórki'' miały możliwość obejrzenia korytarzy szkolnych oraz klas swoich starszych kolegów. Dzieci wzięły udział w lekcji i z przejęciem obserwowały uczniów. Z pewnością była to dla nich cenna lekcja przed zmianami jakie czekają ich we wrześniu.
W czwartek nasze przedszkole już po raz piętnasty organizowało Turniej Ekologiczny. Gościliśmy dzieci z innych przedszkoli i wspólnie stworzyliśmy wystawę prac pt: ,,Piramida zdrowia". Przedszkolaki z grupy ,,Mądre Sowy'' otworzyły uroczystość pouczającym występem, a następnie każda z grup zaprezentowała krótki program artystyczny. Przed wręczeniem dyplomów i nagród odbył się fantastyczny pokaz carvingowy mistrzów świata w tej dyscyplinie.
Dzisiaj nasze przedszkole odwiedził Zajączek. Dzieci wypatrywały go w ogrodzie, a póĹşniej serdecznie przywitały w salach. Każdy przedszkolak otrzymał świąteczny upominek.
W czwartek obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru.
We wrześni,u na terenie naszego przedszkola odbył się rodzinny festyn patriotyczny. Każda z grup zaprezentowała pieśń patriotyczną, kadra wspólnie z dziećmi oraz ich rodzinami celebrowała 100-lecie odzyskanie przez Polskę niepodległości.
WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE, JAK CO ROKU W KARNAWALE! Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.
Świąteczny klimat zapanował w naszym przedszkolu 21 grudnia.
Wyjątkowo we wtorek, 5 grudnia, wszystkie dzieci z Naszego przedszkola z utęsknieniem czekały na niezwykłego gościa – Mikołaja.
W naszym przedszkolu obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Każdy przedszkolak wiedział jak ważny jest to dla nas ten dzień.
Na przełomie listopada i grudnia w naszym przedszkolu zorganizowane zostały warsztaty plastyczne dla rodziców i ich dzieci. Celem warsztatów było wykonanie kartek oraz ozdób świątecznych, grupy młodsze tworzyły cuda z warzyw i owoców.
Jak co roku w dniach 15-17 września 2017 odbywa się Akcja – ” Sprzątanie świata”. Tradycyjnie jak co roku włączamy się z dziećmi do akcji „Sprzątania Świata”, by od najmłodszych lat uczyć zasad dbania o środowisko.